Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Frenlerdeki yeniliklerimiz, 90 yılı aşkın süredir yol emniyetini sağlamaktadır. Üstelik kendimizi sürüş güvenliğini daha da artırmaya tutkuyla adamaya devam ediyoruz. Bunu yaparken, onlarca yıllık deneyim ve kapsamlı sistem uzmanlığından yararlanıyoruz.

Sizin için bu, ürünlerimize tamamen güvenebileceğiniz anlamına gelir. Bosch Car Service'te uzmanlarımız, ister bakım ister fren kontrolü olsun, aracınızın tüm ihtiyaçları için yardımcı olabilir. Hemen randevu alabilirsiniz.
 

Bosch fren sistemleri

90 yılı aşkın bir süredir, çok sayıda patent ve ürün yeniliği, fren sistemlerini Bosch kadar iyi tanıyan başka kimse olmadığını açıkça göstermiştir. Bu olağanüstü yetkinlik, neredeyse eksiksiz fren bileşenleri yelpazemizde de kendini gösterir.

Bosch inovasyonlarının tarihi

1920'lerde otomotiv frenleri, o zamanın araçlarının motor performansıyla ve ağırlığıyla zor başa çıkabiliyordu. 1927'de Bosch, kamyonların fren mesafesini üçte bir oranında kısaltan pnömatik servo fren konseptini sundu. Ayrıca, 1936'nın başlarında yapılan bir patent başvurusu, seri üretimine ancak 1978'de başlanabilmesine rağmen modern kilitlenme önleyici fren sistemine (ABS) temel teşkil etti.

ESP®: Savrulma veya kayma riskini önleme

Çekiş kontrol sistemi (TCS) ve elektronik stabilite programı da (ESP®) Bosch tarafından geliştirilen ABS'ye dayanmaktadır. 1995 yılında piyasaya sürülen ESP®, araç hareketlerini ve direksiyon açısını sürekli olarak analiz eder. Savrulma veya kayma riski algılarsa, devreye girip aracı dengeye sokar. Şu an itibariyle çok sayıda ülkede yasal bir gereklilik haline gelmiş olup Avrupa'daki tüm yeni otomobiller için zorunludur.

İlgili Konular

Aydınlatma ve Görüş Rehberi

Aydınlatma ve Görüş Rehberi

Yanlış ayarlanan farlar sadece sürücü için değil, diğer yol kullanıcıları açısından da tehlike arz eder. Yanlış aya...

Rehbere git

Kaza Sonrası Rehberi

Kazalar her sürücünün başına gelebilir. Bunu göz önünde bulundurarak acil bir durumda son derece yararlı olabilecek...

Rehbere git
Kaza Sonrası Rehberi
Kış Rehberi

Kış Rehberi

Camlar buzlandığında ve kapı fitilleri donduğunda kışın geldiğini anlarsınız. Her türlü duruma hazırlıklı olmak içi...

Rehbere git

Genel Bakım Rehberi

En küçük çizikler veya taş izleri bile aracınızın değerini önemli ölçüde düşürebilir. Bununla birlikte, hafif park ...

Rehbere git
Genel Bakım Rehberi